Przejdź do treści

Czyszczenie paneli fotowoltaicznych Poznań

Czyszczenie paneli fotowoltaicznych Poznań

Coraz większa liczba firm w Poznaniu i nie tylko, decyduje się na zamontowanie paneli fotowoltaicznych, ponieważ pozwala to na obniżenie rachunków za zużycie energii elektrycznej oraz działa na korzyść środowiska naturalnego. Aby zachować jak największą efektywność, należy regularnie przeprowadzać czyszczenie paneli fotowoltaicznych. Poznań to miasto, w którym znajduje się siedziba naszej firmy sprzątającej Annfil. Świadczymy wiele usług, między innymi mycia paneli solarnych. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą w tym zakresie.

Dlaczego należy regularnie usuwać zabrudzenia z paneli fotowoltaicznych?

Jeżeli również Twoja firma zdecydowała się na montaż paneli fotowoltaicznych lub planuje ich zakup, poniższe informacje będą dla Ciebie przydatne. Zacznijmy od tego, że nie wszyscy sprzedawcy tych urządzeń informują o konieczności ich regularnego czyszczenia. Na panelach solarnych osadza się ogromna ilość takich zanieczyszczeń, jak kurz oraz pył. W wyniku tego procesu efektywność i wydajność urządzeń nie jest maksymalna.

Duża ilość zanieczyszczeń oraz brak regularnego mycia paneli fotowoltaicznych może doprowadzić nawet do uszkodzenia modułu. Jego wymiana jest droga, w związku z czym nie warto ryzykować. Należy również pamiętać, że podczas czyszczenia systemu, konieczne jest przestrzeganie wielu środków ostrożności oraz stosowanie odpowiednich metod i produktów.

W jaki sposób czyszczone są panele solarne?

Zacznijmy od pory dnia, która będzie najkorzystniejsza. Paneli słonecznych nie należy myć w bardzo słoneczny dzień. Powierzchnia urządzeń musi być schłodzona, nierozgrzana. Nieprzestrzeganie tej zasady może spowodować uszkodzenia. Do czyszczenia paneli fotowoltaicznych nie wolno stosować szorstkich produktów. Ich użycie może spowodować bowiem powstanie rys na powierzchni. Nie należy również stosować myjek ciśnieniowych. Strumień wody może uszkodzić silikon uszczelniający. Panele solarne powinny być czyszczone przy pomocy specjalnych środków. Oczywiście zawsze należy stosować się do instrukcji producenta, dotyczących konserwacji.

Jak widać, istnieje wiele zasad, których należy przestrzegać. Brak ich stosowania może doprowadzić do zniszczenia paneli fotowoltaicznych. Poznań to miasto, na terenie którego świadczymy usługi czyszczenia tych urządzeń. Doświadczeni pracownicy sumiennie przeprowadzą proces mycia i nie doprowadzą do uszkodzenia paneli.

Czy mycie paneli jest niebezpieczne?

Tak, czyszczenie paneli słonecznych może być niebezpieczne. Przyczyna jest prosta i oczywista. Najczęściej urządzenia zamontowane są na dachu. Brak odpowiednich zabezpieczeń, takich jak profesjonalne uprzęże, może skończyć się upadkiem z dość dużej wysokości. Dodatkowo zawsze należy pamiętać o tym, że urządzenia na co dzień pracują pod napięciem. W związku z tym podczas czyszczenia paneli solarnych zawsze należy odłączyć je od zasilania. Powinno się również zadbać o odpowiednie zaizolowanie używanych narzędzi.

W związku z tym warto skorzystać z usług świadczonych przez wyspecjalizowane firmy. Nasze przedsiębiorstwo oferuje mycie paneli słonecznych na terenie Poznania. Wyszkoleni pracownicy zawsze przestrzegają obowiązujących zasad BHP oraz używają specjalnych uprzęży. Tego rodzaju działania zapobiegną upadkowi, który może stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy specjalistów?

W przypadku czyszczenia paneli fotowoltaicznych pomoc fachowców jest nieoceniona. Specjaliści pracujący w naszej firmie są doskonale przeszkoleni, w związku z czym wiedzą, jakie produkty należy stosować, aby nie uszkodzić powierzchni paneli słonecznych. Co więcej, korzystają w wysokiej jakości sprzętu oraz nowoczesnych technik. Dzięki tym czynnikom prace są wykonane w możliwie krótkim czasie, a efekt końcowy zachwyca nawet najbardziej wymagających klientów.

Nasi pracownicy przestrzegają również wszystkich zasad BHP. Wobec tego wszelkiego rodzaju czynności związane z myciem paneli solarnych są wykonywane w specjalistycznych uprzężach. Jeśli na myśl przyszły Ci inne kwestie, których nie poruszyliśmy, zachęcamy do kontaktu. Udzielimy odpowiedzi na pytania związane z czyszczeniem paneli solarnych i nie tylko, jak również przygotujemy indywidualną wycenę. Zapraszamy!