Przejdź do treści
Strona główna » Jak założyć i pielęgnować trawnik?

Jak założyć i pielęgnować trawnik?

  • przez
Koszenie trawy

Tereny zielone, pełniące zarówno funkcję użytkową, jak i ozdobną, są niezwykle istotne w przestrzeni zewnętrznej. Warto jednak pamiętać, aby były odpowiednio zadbane. Trawniki, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim, wymagają regularnego wykonywania wielu pielęgnacyjnych prac. Za najważniejsze uważa się koszenie trawy, które nie tylko wpływa na walory estetyczne, lecz i stymuluje zdrowy wzrost źdźbeł. Jak pielęgnować trawnik, żeby był elementem ozdobnym nie tylko przydomowego podwórka, a także przestrzeni publicznej lub pełnił funkcję użytkową, na przykład pokrywając boisko sportowe? W tym celu można skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Pielęgnacja trawnika Poznań – o zakresie usług

W ramach naszych usług klient może skorzystać z wielu kompleksowych rozwiązań pielęgnacji trawnika oraz usługi sprzątania terenów zewnętrznych. Szczególnie, w porze intensywnych letnich opadów i dużego nasłonecznienia, ta czynność powinna być wykonywana regularnie, najlepiej cotygodniowo. Jeżeli trawa rośnie swobodnie i kwitnie, naturalne warunki atmosferyczne mogą być dla niej niewystarczające i powodować wysychanie. Dzięki przycięciu źdźbeł zyskuje ona większe szanse zdrowego wzrostu, co jest konieczne, jeśli chcemy, aby zdobiła przestrzeń.

Koszenie trawy

W ramach naszej oferty proponujemy profesjonalne koszenie trawy kosiarką spalinową w Poznaniu oraz inne usługi. Wśród nich, dużym zainteresowaniem cieszy się aeracja trawnika, czyli głębokie nakłuwanie gleby, co pozytywnie oddziałuje na jej strukturę poprzez dotlenienie. Po zastosowaniu tego rozwiązania, rośliny zyskują lepsze warunki do wzrostu. Nie mniejszą popularnością cieszy się wertykulacja trawnika, zakładająca pionowe cięcie darni w celu pozbycia się obumarłych części roślin, mchu czy chwastów. W swojej pracy stawiamy przede wszystkim na jakość usług oraz zadowolenie klientów, których oczekiwania staramy się spełniać w stu procentach.

Pielęgnacja trawników – cennik naszych usług

Posiadamy szerokie doświadczenie i wykwalifikowanych pracowników, co pozwala nam na świadczenie wysokiej jakości usług adekwatnych do ceny. W swojej pracy korzystamy wyłącznie z nowoczesnych sprzętów, jak na przykład profesjonalny traktorek do koszenia trawy. Z oferowanej przez nas pomocy chętnie korzystają zarówno właściciele przydomowych ogródków, jak i wielkich trawników użytkowych. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dostosowując ofertę do potrzeb klientów.

Usługa, której najczęściej się podejmujemy, to regularna pielęgnacja trawnika – koszenia trawy. Cena uzależniona jest od wymiarów powierzchni, od jej rodzaju (czy służy do celów prywatnych, publicznych, ozdobnych lub użytkowych), a także od osobistych preferencji zamawiającego. Taka pielęgnacja sprawia, że źdźbła – pomimo upałów – zachowają soczystą zieleń i nie będą wysychać. W przypadku pytań o ofertę, chętnie udzielimy zainteresowanym dodatkowych informacji. Z naszą pomocą koszenie trawy przebiegnie szybko i bez komplikacji. Świadczymy profesjonalne usługi w atrakcyjnej cenie i cieszymy się zadowoleniem klientów, z którymi mamy przyjemność współpracować, troszcząc się o ich trawniki.

Pielęgnacja trawnika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *