Przejdź do treści

Koszenie trawy
Poznań i okolice

Doskonale wiemy, jak bardzo czasochłonnym zajęciem może być koszenie trawnika, szczególnie jeśli jest on ponadprzeciętnych rozmiarów. Korzystając z naszej usługi nie musisz się martwić o zaniedbany trawnik, nasz personel profesjonalnie zajmie się nawet najbardziej wymaganymi obszarami.

Specjalistyczny sprzęt pozwala nam na profesjonalne podejście do pracy przy koszeniu trawy, dzięki czemu usługę świadczymy rzetelnie i szybko.

Koszenie trawników w taki sposób, by efekt usatysfakcjonował każdego przechodnia, a w szczególności właściciela podwórka, stanowi nie lada wyzwanie. Nie wystarczy wyposażyć się w kosiarkę – trzeba wiedzieć, jak zapewnić profesjonalne koszenie trawy (Poznań). Wszak pięknie utrzymany trawnik, z zadbaną, równo przystrzyżoną, soczyście zieloną trawą, może być doskonałą wizytówką zarówno prywatnego podwórka, jak i bardziej otwartego terenu, do którego nieograniczony dostęp ma wiele osób.

Koszenie TRAWY: CENNIK

Koszenie trawy kosiarką spalinową

0,43 zł netto / m²
  • Koszenie wysokiej trawy (powyżej 30cm)
  • Usługa koszenia, zbioru, wywozu i utylizacji skoszonej trawy

Koszenie trawy kosą spalinową

0,84 zł netto / m²
  • Koszenie wysokiej trawy kosą spalinową
  • Usługa koszenia, zbioru, wywozu i utylizacji skoszonej trawy

Koszenie trawy i łąk kosiarką rotacyjną

1240 zł netto / ha
  • Uśredniona stawka koszenia trawy i łąk kosiarką rotacyjną
  • Usługa koszenia, zbioru, wywozu i utylizacji skoszonej trawy
  • Równomierne ukształtowanie terenu, brak grząskiego i podmokłego gruntu.

Areacja lub wertykulacja trawnika

1,56 zł netto / m²
  • Usługa wertykulacji bądź areacji trawnika po sezonie zimowym
  • Cena za usługę wykonywaną na powierzchni do 100m²

Koszenie trawników. Jak należy to robić?

Warto wiedzieć, że koszenie trawy (Poznań) powinno być przeprowadzane regularnie, zwłaszcza w tych okresach w ciągu roku, kiedy następuje jej bujny wzrost. Zwykle mówi się tutaj o średnio tygodniowych odstępach między kolejnymi koszeniami, chociaż w wielu przypadkach z pewnością nie zaszkodzi przeprowadzanie tej pracy nieco częściej. Wtedy trawa może być piękna i rosnąć zdrowo, ponieważ tylko jej regularne przycinanie przyczynia się do przyspieszonego wzrostu i większego zagęszczenia. Z kolei, jeżeli źdźbła osiągają zbyt duże wysokości, a z czasem również zakwitają, nie sprzyja to kondycji trawy. Staje się wówczas przesuszona, ponieważ kwiatostany pobierają zdecydowanie więcej wody, niż jej zielone części. Należy mieć na uwadze fakt, że do koszenia trawy niezbędne są wyłącznie takie ostrza, które będą ciąć szybko i równo, bez strzępienia źdźbeł.


Najlepszy czas na koszenie trawników

Kiedy trawa zostanie skoszona, koniecznie trzeba oczyścić ją ze ściętych fragmentów. Zwłaszcza wtedy, kiedy nie była przycinana przez dłuższy czas, pozostałości po koszeniu mogą stworzyć swoisty dywan, który zablokuje rosnącym źdźbłom dostęp do światła słonecznego. Najlepszym momentem na koszenie trawy (Poznań) jest wieczór, kiedy to ścięte źdźbła nie będą miały okazji nadmiernie wyschnąć w żarze promieni słonecznych, nie warto czekać z usunięciem nadmiaru skoszonej trawy do rana. Nie warto jednak pozbywać się jej w całości, ponieważ drobniejsze elementy ściętych źdźbeł w drodze naturalnego rozkładu tworzą nawóz i pomagają trawie uzyskać więcej składników mineralnych niezbędnych do jej zdrowego wzrostu.

Koszenie trawy: cennik

Jeżeli chodzi o koszenie trawy cennik jest adekwatny do wykonanej pracy, w zależności od rozmiarów trawnika i jego usytuowania, czyli przynależności do danego obiektu. Inaczej ponadto wyceniane jest strzyżenie trawników ozdobnych, użytkowych oraz tych, które są przeznaczone do celów sportowych. Dlatego też, kiedy mówimy o usłudze, jaką stanowi koszenie trawy cena za metr² zostaje ustalona indywidualnie z klientem, w oparciu nie tylko o wielkość i rodzaj trawnika, ale również o preferencje i oczekiwania właściciela.

koszenie trawy soczysty trawnik poznan