Przejdź do treści
Strona główna » KIEDY MOŻNA KOSIĆ TRAWĘ?

KIEDY MOŻNA KOSIĆ TRAWĘ?

  • przez
Jak często powinno się kosić trawę?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, którym zależy, by przydomowy trawnik był równy i piękny przez cały rok. To samo dotyczy wielkopowierzchniowych budynków i obiektów, przy których idealnie zadbany teren zielony stanowi wizytówkę firmy. Regularne koszenie, określenie odpowiedniej długości trawnika i umiejętne korzystanie ze sprzętu ogrodniczego to aspekty, które pozwalają utrzymać każdy kawałek zieleni w dobrej kondycji. Z tego artykułu dowiesz się, jak często i kiedy kosić trawę oraz dlaczego jest to tak ważne. Zachęcamy do lektury!

PIERWSZE KOSZENIE TRAWY PO ZIMIE

Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia. Podobnie jest z trawnikiem, który wraz z nadejściem ciepłych dni, potrzebuje dawki pielęgnacji, by w późniejszych miesiącach zachwycać kolorem i gęstością. Zastanawiasz się, kiedy wykonać pierwsze koszenie trawy po zimie? Najlepszym momentem jest koniec marca lub początek kwietnia. Jeśli pogoda jest odpowiednia, a dodatnia temperatura za oknem utrzymuje się długo, wówczas przed koszeniem trawnika warto zwrócić uwagę na wysokość źdźbeł. Najlepiej, by miały one 6-8 cm wysokości.

DO KIEDY MOŻNA KOSIĆ TRAWĘ?

Ostateczne strzyżenie powinno odbyć się pod koniec października, zanim nadejdzie zima. Jeśli jednak wciąż jest dodatnia temperatura na zewnątrz, nie ma żadnych przeciwwskazań, by koszenie przeprowadzić na początku listopada. Warto także wiedzieć, że mróz i śnieg najlepiej znoszą źdźbła o długości ok. 4 cm. Chcesz prawidłowo zadbać o trawnik? Nasi eksperci zalecają, by koszenie odbywało się rano lub wieczorem. Wszystko za sprawą nasłonecznienia, które w tych porach jest najmniejsze.

Sprawdź: Pierwsze koszenie trawy po zimie – kiedy i jak wykonać?

PIERWSZE KOSZENIE TRAWY PO ZASIANIU – NA JAKĄ WYSOKOŚĆ KOSIĆ TRAWĘ?

Wiele firm zwraca uwagę nie tylko na sam wygląd obiektu, który wynajmują, ale także architekturę krajobrazu wokół niego. ”Zielone” rozwiązania idealnie wpisują się w trend eco-friendly oraz ukazują przedsiębiorstwo jako przyjazne środowisku. Aby wielkopowierzchniowe trawniki zachwycały wyglądem, należy pielęgnować je w odpowiedni sposób. Kiedy należy skosić trawę po zasianiu po raz pierwszy od wyrośnięcia? Koszenia nowego trawnika powinno odbyć się, gdy łodygi osiągną wysokość ok. 8-10 cm. Wówczas należy trawę skrócić do 6 cm. Kiedy trzeba wykonać kolejne koszenie trawy? Proces ponownie należy przeprowadzić po kilku dniach – wówczas należy przyciąć źdźbła na wysokość 3,5-4 cm.

Dbanie o trawę nie należy do najłatwiejszych zadań. Oprócz specjalistycznych urządzeń musimy posiadać także wiedzę na ten temat. Doskonale wiemy, że utrzymanie trawnika jest czasochłonne i wymaga pracy – dotyczy to zwłaszcza terenów o dużych rozmiarach. Nasi pracownicy profesjonalnie zajmą się zielenią wokół Twojej firmy lub domu. Prace wykonywane są przy pomocy specjalistycznego sprzętu, który gwarantuje precyzyjne cięcie na całej powierzchni.

W jaki sposób należy kosić trawę?

Nie wystarczy posiadanie odpowiedniej kosiarki. Jak zatem kosić trawę i kiedy wykonać pierwsze koszenie po zimie? By utrzymać trawnik w odpowiedniej kondycji, potrzebna jest zarówno wiedza, jak i umiejętności. Nasi pracownicy doskonale wiedzą, jak wykonać prawidłowe strzyżenie trawy w odpowiednim kierunku, kiedy wymagane jest koszenie na zakładkę lub najeżdżanie na ścięty pas. Annfil sprawi, że każdy fragment Twojego trawnika będzie odpowiednio wypielęgnowany.

Koszenie trawy Poznań – Skontaktuj się z nami już dziś i uzyskaj szczegółową ofertę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *